Hned je veseleji, připsali jsme další tři body do tabulky

Aby měly tři body z posledního venkovního utkání ještě větší váhu, bylo na svěřencích trenéra Skotnici potvrdit toto vítězství i bodovým ziskem na domácí půdě. Přijel tým Vlčovic, kteří se nacházejí ve spodních patrech tabulky.

Raškovická sestava byla opět ochuzena o dva hráče, když se v posledním kole zranil Slavík a nezúčastnil se také v zahraničí se nacházející Bednárek. Chybějící hráči byli nahrazeni jinými, kteří se zdárně poprali o místo v základní sestavě.

Již v úvodu utkání bylo zřejmé, že Raškovice to myslí s bodovým ziskem vážně a Vlčovice si žádnou vážnější šanci nevypracovaly. Po několika rozích a standartních situacích přišla zasloužená odměna a po kvalitně zahraném rohovém kopu Žáčka se ve 20. minutě hlavou prosadil Ervin Kožár - 1:0. Poté se raškovičtí chtěli uklidnit další brankou, avšak do konce poločasu se tak nestalo. Byly to ale Vlčovice, které se po individuálních chybách domácích dostávaly do mírného tlaku, ale brankář Škarabela svůj tým podržel.

V počátku druhého poločasu přišlo na domácí kopačky uklidnění, když rychlonohý Vojkovský ukázal záda obraně hostů a ze strany zvýšil na zasloužených 2:0. Následovaly i další možnosti navýšit skóre, ale vždy chyběla trocha štěstí nebo pár centimetrů. Když Vojkovský zvýšil v 77. minutě na 3:0, zdálo se, že je po zápase. Po mírném zvolnění hry domácích přicházely šance vlčovických. V 80. minutě se vytáhl za střelou ze šestnáctky nestárnoucí Škarabela a míč vyrazil na roh. Po tomto varování však hosté udeřili, když z obdobné pozice před velkým vápnem snížil v 84. minutě technickou střelou Drozd na konečných 3:1.

Doufejme, že zlepšené výkony Raškovic se projeví i v nadcházejících utkáních a bude znatelný jejich vzestup v tabulce. V příštím utkání zavítají raškovičtí do Starého Jičína, se kterým v prvním utkání remizovali 3:3. K výjezdu na toto utkání bude pro fanoušky připraven autobus s odjezdem z fotbalového hřiště ve 14:30 hodin dne 5.5.2019.

Raškovice - Vlčovice 3:1 (1:0)

Sestava: Škarabela - Janošec, Kacíř, Alfery, Juřica - Vojkovský, Mach, Kožár, Mikyska (80. Horečka)- Talaš (89. Feike), Žáček (77. Adámek)