Čekání na výhru skončilo, vezeme body z Veřovic

Celých jedenáct zápasů čekal raškovický tým fotbalistů na pocit vítězství! S touto nelichotivou bilancí přijely Raškovice do Veřovic, odkud již bylo nutno odvézt body.

Na čerstvě pokropeným kvalitním hřišti začali hosté jít již od první minuty za svým cílem a jejich nasazení bylo znát. Vytvořili si hned ze startu slibné šance, avšak trápení v koncovce pokračovalo. Opět se ukázalo nedáš-dostaneš, proto v 11. minutě po chybě v obraně hostů vnikl do jejich šestnáctky Černoch, který nabil do ideální pozice Hankovi a Veřovice vedly 1:0. Nutno říct, že se ale jednalo o jedinou zápasovou minelu v obraně Raškovic. Sotva se rozehrálo, přišel dlouhý nákop za domácí obranu, kde si důrazně počínal Bednárek a na zlatém podnosu servíroval pro Vojkovského, který ihned ve 12. minutě srovnal na 1:1. Pak byl na hřišti vidět pouze jeden tým, a to raškovičtí v modrých dresech. Vypracovali si spoustu šancí, ale dále je zahazovali. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Po přestávce hra pokračovala ve stejné režii s tím rozdílem, že se hosté brzy ujali vedení zásluhou střely Žáčka, který měl spoustu času na hranici velkého vápna a za přispění teče obránce míč skončil v síti. Poté došlo k vynucenému střídání Raškovic, když se v 63. minutě zranil stabilní člen obrany Slavík a nastoupil nestarnoucí Feike. V jednom případě musel zakročit při brejku Veřovic brankář Škarabela, který tak podržel svůj tým. Raškovičtí nadále kontrolovali hru a nedávali moc příležitostí domácím ke srovnání. V závěru utkání ještě upravil stav na konečných 1:3 střídající Adámek, který tak po minutě na hřišti slavil svůj první gól v mužské kategorii.

Za odvedený výkon si hosté jednoznačně zasloužili tři body, které se budou snažit potvrdit vítězstvím v dalším zápase v domácím prostředí dne 28.4.2019 s Vlčovicemi.

Veřovice - Raškovice 1:3 (1:1)

Sestava: Škarabela-Juřica, Slavík (65. Feike), Kacíř, Mach-Vojkovský, Kožár, Žáček, Mikyska-Bednárek (Adámek), Talaš