Vedoucí Petřvald byl nad naše síly

K dalšímu domácímu utkání nastoupily Raškovice na domácí půdě proti prvnímu celku tabulky. Petřvald na Moravě se netají ambicemi k postupu do vyšší soutěže a jejich hráči nastoupili s cílem odvézt si body k udržení prvního místa, ale s obdobnou potřebou k získání bodů měly i Raškovice.

Ti se sice dlouhodobě trápí, ale novojičínská skupina 1.B třídy je naolik vyrovnaná, že není předem jasný favorit. A taky že tomu tak bylo i v tomto případě. Domácí se snažili nekomplikovat situace a hráli jednoduše s občasnou mezihrou. Do vyložených šancí se ale nedostávali. První minuty byly opatrné od obou stran a čekalo se na chyby soupeřů. Ta však přišla jako první na domácí straně. Ve 30. minutě váhal s rozehrávkou Slavík, proto vracel míč až k brankáři, který nedůrazným odkopem založil protiakci hostů, kterou poprvé vychytal dobrým zákrokem Škarabela, ale na dorážku již byl krátký - 0:1. Raškovice trápí koncovka, o čemž se ví. To potvrdili v solidní šanci Bednárek, který netrefil bránu po pěkné narážečce s Vojkovským, nebo Talaš, který si slibnou pozici vytvořil sám. Do konce poločasu se už nic podstatného neudálo a čekalo se, že domácí na svého soupeře po půli vletí. Do druhého dějictví nastoupila domácí dlouholetá ikona Feike, který nahradil Janošce, který si byl plnit pracovní povinnosti. Rozhodně se nedala upřít raškovickým snaha o minimálně srovnání stavu, ale prostě jim nebylo přáno. K největšímu ohrožení hostující brány docházelo ze standartních situací, ale když ani Kacíř nepřekonal hlavou brankáře Petřvaldu, přišel v 65. minutě z přečíslení trest ze sporně vypadající ofsajdové situace - 0:2. V té chvíli to s domácími vypadalo již špatně a snažili se vstřelit kontaktní branku. Ale pouze potvrzovali své trápení ve finální fázi z posledních zápasů a byli to naopak opět hosté, kteří v nastaveném čase uzavřeli stav utkání na konečných 0:3. Přestože výsledek tomu neodpovídá, hrál se vyrovnaný duel. Je třeba doufat, že již brzy přijde zlom v prožívané fotbalové křeči a Raškovice začnou stoupat tabulkou.

Další možnost k tomu budou mít v sobotu 20.4.2019 od 16:00 hodin ve Veřovicích. K tomuto utkání je vypraven autobus, který vyjíždí z raškovického hřiště ve 14:00 hodin. Tímto jsou zváni všichni věrní fandové, kteří hodlají podpořit svůj tým v  nepříznivé výsledkové situaci. Za tuto důvěru patří všem takovým fanouškům veliký dík.

Raškovice - Petřvald na Moravě 0:3 (0:1)

Sestava: Škrabela - Janošec (46. Feike), Slavík, Kacíř, Juřica - Mikyska, Kožár, Žáček (80. Žáček), Vojkovský - Talaš, Bednárek