Ani ze Skotnice jsme body nepřivezli

Již značně a právem rozladění fandové raškovické kopané přijeli do nedaleké Skotnice podpořit hosty v boji o důležité body, které jsou tak potřebné ke klidnému dohrání sezóny. Je to smutné, ale Raškovice nedokázaly vyhrát již od 29.9.2018.

Proto trenér Raškovic, Zdeněk Skotnica, opět trochu promíchal posty v sestavě. S mírnou marodkou v kádru se hosté snažili prolomit zlou sérii a na krátkém hřišti na svého soupeře vletěli od první minuty. Terén byl kluzký a na to doplatil brankář Uher, který při výběhu pro míč ve 13. minutě podklouzl, čehož využil domácí  Krupa a poslal svůj tým do vedení 1:0. Netrvalo dlouho a bylo v 18. minutě vyrovnáno zásluhou Bednárka, který je dosud jediným raškovickým střelcem jarní části - 1:1. Ve 28. minutě byl v pokutovém území sražen Talaš a hosté měli velikou možnost po dlouhé době okusit chuť vedení. Jenže Kožár svou střelu z penalty napálil pouze do břevna. A jak už to známe,  "nedáš-dostaneš". Ve 30. minutě byl k vidění obdobný zákrok na druhé straně s tím výsledkem, že Kiška svou střelu uklidil k tyči bezmocného Uhera - 2:1. Hosté ale nesklidili zbraně a předvedli, že umí také hrát dopředu, ale v koncovce se dost trápili. Po poločasové pauze domácí urputně bránili, ale raškovičtí si vyložené šance nevytvářely. Naopak v 61. minutě zcela z ničeho šly Skotnice po přímém kopu do vedení 3:1, když si slabší chvilku vybral Vojta Uher. Hosté se proto vrhli do útoku, aby s výsledkem ještě něco udělali. Ale opak byl pravdou, po pár šancích opět trestali domácí, když v 80. minutě překonali v brejkové situaci obranu Raškovic počtvrté. Situace v tabulce se značně komplikuje a snad to bude v příštím zápase, kdy se bude v Raškovicích slavit tříbodová neděle proti Petřvaldu.

Skotnice - Raškovice 4:1 (2:1)

Sestava: Uher - Mach (63. Feike), Slavík, Kacíř, Janošec - Vojkovský, Kožár, Talaš, Bednárek - Žáček - Mikyska