Ani první domácí jarní zápas nedopadl dobře

Po blamáži raškovických hráčů v zápase v Odrách se tento kádr musel soustředit na další utkání, které se odehrálo na domácím hřišti s Jeseníkem nad Odrou.

Raškovice v sezóně doma dosud neprohrály a nechtěly to měnit ani při tomto utkání, kdy s hosty přijel i nejlepší střelec soutěže, čtyřicetiletý Lukáš Polónyi s 21 brankami. Sotva utkání začalo a stalo se to, co domácí potřebovali nejméně, běžela 3. minuta a odražený míč se dostal ke zmiňovanému střelci, který z dobrých 25-ti metrů nedal svou dělovkou Škarabelovi šanci 0:1! Domácím tento moment nepřidal na psychice, ale i tak si hráči plnili své povinnosti zodpovědně. Šla vidět bojovnost a chuť po vítězství, ale útočná fáze domácích stále vázne. Kromě standartních situací nedošlo k vážnějšímu ohrožení jesenického branky. V závěru první půle mohlo být srovnáno, ale Kacíř si neporadil ve skrumáži s propadeným centrem a míč skončil v zámezí. Do druhého poločasu vstoupili raškovičtí s jasným cílem a odhodláním, a to co nejdříve vyrovnat a poprat se o vítězství. Byli jasně lepší, tlačili se před bránu s dostatečným množstvím centrů do předbrankového prostoru, ale nebylo jim přáno. Po zahození přímého kopu z hranice velkého vápna přišlo i k posílení útočných řad se hrou na tři obránce, ale vsítění gólu nebylo raškovickým přáno. Když se v dobré pozici neprosadil ani střídající Talaš, přišel v nadstaveném čase při hře vabank trest. Po nedorozumění mezi Janošcem a brankářem Škarabelou pohřbil domácí naděje střelou do prázdné brány střídající Šoltys. Nezbývá, než doufat a věřit, že již brzy raškovičtí fotbalisté se svým zlepšeným výkonem přelomí hrozivou šňůru devíti utkání bez vítězství. První možnost k tomu budou mít v sobotu 6.4.2019 na hřišti Skotnice.

Raškovice - Jeseník nad Odrou 0:2 (0:1)

Sestava: Škarabela - Janošec, Slavík, Kacíř, Juřica (66. Feike) - Vojkovský (46. Talaš), Kožár, Žáček, Mach - Bednárek - Mikyska