Debakl v Odrách

Po vcelku vydařené přípravě se tým Raškovic vydal do vzdálených Oder, aby potvrdil roli favorita a odvezl si povinné tři body, vedoucí k poskočení v tabulce do vyšších pozic. Trenér Skotnica měl k dispozici kompletní kádr, proto měl příjemné starosti koho do základní sestavy vepsat.

Po úvodním hvizdu však začalo něco, co mnoho z hráčů na hřišti ještě nezažilo. Hostující obranná čtverka hrála tak, jako by nikdy fotbal nehráli. Těžko popsat, zda se jednalo o nervozitu, podcenění soupeře,  změnu povrchu hřiště nebo prostě jen "špatný den". Odry, ačkoliv v tabulce se dvěma body, byly jasně lepší a šli s chutí za vítězstvím. Ve 12. minutě utkání to bylo již 3:0 a všechny branky vstřelil domácí Chuděj, ale po velkých chybách hostující obrany. Ani brankář Škarabela si za rámeček nedá dvě situace, za kterých došlo k rychlému hattricku domácího hráče. Raškovice sice také mohly vstřelit na počátku utkání branku, ale Vojkovský v samostatném úniku ze strany nepřekonal domácího gólmana, který v prvním poločase moc práce neměl. Aby toho nebylo málo, domácí se dostali do dalšího průniku přes děravou obranu hostů a z předbrankového prostoru zvýšili na hrozivých 4:0! Na tuto studenou sprchu musel zareagovat trenér Skotnica, který vystřídal stopera Alferyho a čerstvý Tomáš Žáček oživil hru. Do poločasu po rohovém kopu dokázal snížit Bednárek a vykřesal tak naději na nějaký bodový zisk v utkání. V poločasové přestávce všichni přemýšleli nad tím, co se to vlastně na hřišti zrovna událo s beznadějně posledním týmem tabulky. Raškovičtí vstoupili do druhé půle s jasným cílem, a to vstřelit co nejdříve branku a pokusit se o minimálně srovnání stavu. Byla k vidění jasná převaha hostů, kteří se ale v zakončení trápili. Šancí bylo dost, ale neklid na raškovických kopačkách přispíval domácím k udržení příznivého stavu utkání. Čím dál více se hosté tlačili do útoku a tím se i otevíraly okénka v jejich obraně, které hrály do not domácím a k jejich brejkům. Jednu z těchto brejkových situací dokázaly Odry využít a uzavřít tak stav utkání na konečných 5:1.

Snad si raškovičtí vzali příklad z jediného Pavla Slavíka, který odehrál skvělé utkání, ale bohužel bez podpory ostatních. Fanouškům přijde za toto fiasko ze strany celého kádru obrovská omluva s příslibem, že další utkání s Jeseníkem bude o 100% jiné, s plným nasazením a chutí porvat se o tři body.

Odry - Raškovice 5:1 (4:1)

Sestava:  Škarabela - Slavík, Alfery (24. Žáček), Kacíř (64. Talaš), Juřica (70. Liška) - Vojkovský, Kožar, Mach, Janošec - Mikyska - Bednárek