Hodnocení podzimní sezóny 2018/2019 očima trenéra

Co se týká nové sezóny 2018/2019, tak asi největší změnou bylo přehození týmu Raškovic ze skupiny C do Novo-Jičínské skupiny D. Co se týká kvality této skupiny, tak po shlédnutí některých zápasů nám bylo jasné, že skupina D je mnohem rychlejší a fotbalovější než předešlá skupina C! Do sezóny jsme navíc vstupovali bez loňského nejlepšího střelce Ilira Prečiho. Toho se sice nepodařilo úplně nahradit, ale útočná fáze nás určitě netrápila tak jako ta obranná!

Výsledkem toho je přezimování Raškovic na 9.místě se skórem 30:30. Což je 5. nejlepší útok soutěže a bohužel předposlední 13. obrana!!! V domácím prostředí jsme ani jednou neprohráli s bilancí 3-3-0, s čímž můžeme být spokojeni, avšak venkovní bilance byla opravdu tristní 1-0-6 ?.

1 .kolo jsme začali jednoznačným vítězstvím doma s Odrami 4:1. Bohužel jsme tímto zápasem přišli na celou podzimní část o stopera Pavla Slavíka (koleno), což se postupem času bohužel ukázalo jako zásadní ?. Poté jsme ve 2. kole totálně propadli v Jeseníku nad Odrou 7:2!!! Ve 3. kole doma jsme s přehledem přehráli nováčka ze Skotnice 3:0. Ve 4. kole jsme bohužel hráli pouze 1. poločas, protože poté co jsme vedli 0:2,  jsme výsledek prohospodařili v druhém poločase a odjeli s prohrou 3:2! Doma v 5. kole jsme přivítali hosty z Veřovic a ty jsme porazili jednoznačným výsledkem 5:0! O týden později jsme si v 6. kole odvezli jediné 3 body ze hřiště soupeře, a to výhrou 1:3 ve Vlčovicích. V domácím prostředí jsme pak v 7. kole narazili na favorizovaný Starý Jičín a po neskutečném závěru jsme nakonec vydolovali aspoň bod za remízu 3:3. To byl bohužel také poslední zápas v našem dresu pro dalšího zkušeného obránce Michala Šimka (pracovní povinnosti). Ve Fryčovicích v 8. kole bylo asi mé největší zklamání celé podzimní sezóny. A to když jsme vedli ve Fryčovicích už 1:3 a po cca 10 minutách hry jsme nesmyslně prohrávali 4:3!!! Tak bohužel i zápas skončil. Další víkend jsme v 9. kole doma uhráli s dobře hrajícím Spálovem remízu 2:2. 10. kolo nás přivedlo do Mořkova a zde jsme předvedli bídný výkon hlavně v útočné fázi. Konečná prohra 1:0 je toho výsledkem. Doma v 11. kole s Kopřivnicí to byla jen remíza 0:0. Ve 12. kole jsme zajížděli do sousední Ostravice a po neskutečných chybách z toho byla prohra 1:3! Poslední 13. kolo jsme zajížděli na hřiště v Tiché. Po prvním poločase to ještě nebylo tak hrozné a na ukazateli svítilo 3:2 pro domácí, nakonec z toho však byla prohra 5:2.

Ve výsledku můžeme být spokojeni asi pouze do půlky podzimní sezóny, protože po zranění Pavla Slavíka a pracovních povinnostech Michala Šimka se nám rozpadla obranná fáze a nahradit tyto zkušené fotbalisty nebylo vůbec lehké. Důkazem toho je, že do 7. kola jsme uhráli 13 bodů a z posledních 6 utkání už pouze 2 body.

Co se určitě dále povedlo, tak je to zlepšená docházka a příchody nových hráčů. Do základní sestavy se propracovali Jan Bednárek (Lískovec), Jindra Mach (Hnojník), Radek Papřok (Tošanovice). Dále to byli Ondřej Liška (St. Město) a Vladimír Lokša. Mezi nejlepší střelce se zapsali s 9 brankami Adam Vojkovský, 5x Ervin Kožar, 5xJan Bednárek a 4xTomáš Žáček. Dále určitě je třeba zmínit naše dvě stálice v obraně a to kapitána Onděje Kacíře a jeho spoluhráče Radka Juřicu. V brance nás několikrát podržel Vojtěch Uher (3 čistá konta). Je třeba určitě smeknout před nestárnoucím Richardem Feikem (41 let)!!! Dále své úkoly plnili svědomitě Ondřej Janošec, který se staral o obranou fázi týmu a v neposlední řadě náš futsalista Michal Mikyska který naopak větral obrany soupeřů. Nesmíme zapomenout ani na Dominika Blahutu, Artura Adámka, Petra Vítka a našeho nadějného dorostence Pěchoviče, který si zahrál 6 minut v domácím zápase se Skotnicí.

Poděkování si zaslouží i vedení klubu, pořadatelé a věrní fanoušci, kteří i při nepříznivých výsledcích zůstávali věrní a podporovali naše mužstvo i na venkovních zápasech. Nyní je třeba soustředit se na zimní přípravu, která začne 29.1.2019 a bude pokračovat 6 přípravnými duely s okolními mužstvy.

Příprava: jaro 2019

3.2. Raškovice - Staré Město ve 14:00

9.2. Raškovice - Kozlovice v 18:00