Ve vítězném utkání s Ostravicí padlo sedm branek

V krásném fotbalovém počasí a za účasti většího počtu diváků došlo v soutěži 1. B třídy, sk. D k souboji dvou nedalekých týmů, a to Raškovic a Ostravice, kterým měli domácí  chuť vrátit nešťastnou prohru z podzimní části.

V mírně pozměněné sestavě se raškovičtí ujali úvodního tlaku a byli od první minuty s míčem na svých kopačkách. Přestože bylo k vidění spoustu nepřesností na obou stranách, domácí se neustále tlačili před bránu hostů, ale bez tíženého efektu - gólu. Nakonec to však přišlo ve 23. minutě, když již několikrát zahraný rohový kop dokázal v pokutovém území přetavit v úvodní branku Ervin Kožár - 1:0. Dalo se očekávat uklidnění na domácí straně a případné zvýšení náskoku při zvyšujícím se tlaku, ale opak byl pravdou. Domácí obrana si nepohlídala hostujícího Ledvoně, který ve 26. minutě srovnal z hranice ofsajdu na 1:1. Raškovičtí neskládali zbraně a snažili se svou trpělivou hrou překombinovat do střeleckých pozic. Byly vidět pěkné průniky z pravé strany rychlonohým Vojkovským, ten ale vždy ztroskotal na bránicích hráčích Ostravice. Až Bednárek ve 35. minutě využil svého důrazu a hlavou usměrnil míč do prázdné brány - 2:1.

Do druhého poločasu nastoupil místo zraněného Žáčka nestárnoucí Feike a byla to stejná písnička ve formě dobývání obrany Ostravice. Když už konečně domácí dostali míč do brány, tak se Feikemu pískalo postavení mimo hru a následně stejný hráč pak spálil tutovku, když přestřelil z bezprostřední blízkosti zařízení. Proto přišlo na známé pravidlo nedáš-dostaneš. V 53. minutě poslal Mach Uherovi pomalou malou domů, kterou vystihl bývalý hráč Raškovic Dušík a do prázdné brány srovnal na 2:2. Následně se zranil v útočné řadě Bednárek a domácí museli střídat podruhé. Do hry se dostal v 62. minutě Adámek a po pěti minutách na hřišti dokázal skórovat a vstřelit tak vítězný gól zápasu - 3:2. Hned minutu poté hosté chybovali, když namazali Mikyskovi, který sám před brankářem ještě přihrál do lepší pozice Vojkovskému, který už neměl problém se navýšením náskoku na 4:2. Přesto, že se hosté ještě jednou dokázali prosadit v 88. minutě po centrovaném míči ze strany, zbytek zápasu si již domácí dokázali pohlídat a udržet cenné vítězství.

Poslední utkání Raškovic v sezóně a také na hřišti před plánovanou rekonstrukcí areálu se odehraje opět v domácím prostředí v sobotu 15.6.2018 od 14:00 hodin a diváci jsou tímto srdečně zváni.

Raškovice - Ostravice 4:3 (2:1)

Sestava: Uher - Janošec, Juřica, Kacíř, Mach - Vojkovský, Kožár, Talaš, Žáček (46. Feike), Mikyska - Bednárek (62. Adámek)