V Kopřivnici přišla těsná prohra

Pro tentokrát se fotbalový tým TJ Pražmo Raškovice vydal k fotbalovému utkání na půdu FC Kopřivnice, která v jarní části předvádí kvalitní výkony s pouhou jednou prohrou na kontě. V teplém sobotním odpoledni se tedy mohl fanoušci těšit na zajímavé utkání.

Na rozlehlém kopřivnickém hřišti, jenž obklopuje plochá dráha, nastoupili raškovičtí ve stejné sestavě jako v předchozích úspěšných utkáních, až na jednu změnu. Hosté se museli vypořádat s absencí stopera Kacíře, kterého zastoupil Alexandr Alfery. Po opatrném úvodu, kdy se hra odehrávala především na půli hostujícího týmu, se raškovičtí osmělili k několika protiútokům, které vedly především k rohovým kopům.Ty vyústily k několika závarům před brankou domácích a po jedné volejové střele Talaše zpoza vápna musel domácí brankář vytáhnout letící balón konečky prstů. Domácí však začali také lépe pracovat v útočné části a dostali se několikrát k nepříjemným střelám, které ovšem bezpečně pacifikoval raškovický gólman Škarabela. Na poločasovou pauzu tedy oba týmy vyrazily za smírného stavu.

Začátek druhé půle započali lépe domácí fotbalisté, kteří svůj tlak přetvořili v 63.minutě ve vedoucí gól zápasu – 1:0. Z pravé strany pokutového území se míč dostal k volnému Kalichovi, který si s ním z jedné poradil a překonal výborně chytajícího Škarabelu. Raškovičtí se však nevzdávali a snažili se nepříznivý výsledek zvrátit. Vypracovali si i několik šancí, kdy se opět po  rohovém kopu tlačil do zakončení před domácí brankou Taláš, avšak marně. V závěru utkání se po výborné individuální akci dostal Mikyska ze své obranné půle až k šestnáctce domácího týmu, přihrávkou vybídl ke srovnání nabíhajícího Janošce, ten však tvrdou střelou domácího brankáře nepřekonal a touto poslední akcí také napínavé utkání skončilo, jelikož po ní rozhodčí hvizdem píšťalky ukončil vyrovnané utkání.

Raškovice tedy budou jistě usilovat o nápravu bodové ztráty již v předposledním zápase této sezóny, a to na domácí půdě. V něm se postaví proti týmu z Ostravice. Na beskydské derby se můžete těšit v neděli 9.6.2019 od 17:00 hodin.

Kopřivnice - Raškovice 1:0 (0:0)

Sestava: Škarabela - Janošec, Juřica, Alfery, Mach - Vojkovský, Kožár, Talaš, Žáček (80. Feike), Mikyska - Bednárek