Jarní pohoda pokračuje, Mořkov pokořen pěti góly

Po vydařeném venkovním utkání a plném bodovém zisku ze Spálova nastoupili fotbalisté Raškovic proti Mořkovu, se kterým sousedili v tabulce na 9. až 10. místě. Sestava domácích se oproti poslednímu zápasu nezměnila, ale jejich hra určitě.

Nasazení raškovických bylo výrazně slabší, což hrálo do not hostům. Po nedůrazném atakování soupeře přišel ze strany centrovaný míč do domácího velkého vápna, kde si nejlépe počínal útočník Mořkova a otevřel v 17. minutě hlavou skóre na 0:1. Hned z protiútoku však dokázal srovnat stav utkání na 1:1 Vojkovský, který zužitkoval milimetrovou nahrávku do brejku od Kožára. Raškovice se uklidnily a po rohovém kopu si ve 24. minutě hosté vstřelili vlastní gól. Poté bylo vidět dost nepřesností na obou stranách a také několik slibných šancí ke skórování. Tu největší zlikvidoval Škarabela a podržel tak domácí tým.

Do druhého poločasu vstoupily obě mužstva beze změn, a to ve složení i stylu hry. Domácí se začali dostávat do několika brejkových situací, ale v koncovce vždy selhali. Proto musel zákonitě přijít trest, když v 70. minutě fauloval v pokutovém území Škarabela a kopala se penalta. Tu však hosté zahodili střelou do tyče, ale po důrazném počínání v předbrankovém prostoru hosté nakonec z dorážky vyrovnali na 2:2. Potom však přišla na řadu demolice hostů, když v průběhu čtyř minut inkasovali tři branky. V 76. minutě do odkryté brány trefil vítězný gól Žáček, pak v 77. minutě při osamoceném úniku nedal brankáři šanci Bednárek, který o minutu později skóroval podruhé v utkání a uzavřel tak konečný stav zápasu na 5:2.

Poslední zápas na venkovním hřišti odehrají raškovičtí fotbalisté v sobotu 1.6.2019 od 17:00 hodin, když zajíždějí vlastní dopravou do Kopřivnice.

Raškovice - Mořkov 5:2 (2:1)

Sestava: Škarabela - Janošec, Juřica, Kacíř, Mach - Vojkovský, Kožár, Talaš (84. Adámek), Žáček (81. Feike), Mikyska - Bednárek