Další výhra, tentokrát ve Spálově

Raškovičtí fotbalisté se i s věrnými fanoušky vydali do dalekého Spálova, aby potvrdili svou zlepšující se formu.

Po silném dešti byla kvalitní hrací plocha připravena k úvodnímu hvizdu, ke kterému hosté nastoupili podobné sestavě, jako v posledním zápase s Fryčovicemi. Fanoušci se zajisté celou hrací dobu bavili, protože šlo o kvalitní utkání, především ze strany hostujícího týmu. Ti v obranné fázi pracovali s přehledem a bezchybně, k tomu se přidali i hráči s útočnými úkoly a proto se nemuselo dlouho čekat na první odměnu ve formě úvodního gólu. Ten Připravil na pravé straně Vojkovský, který přiťukl nabíhajícímu Janošci a Raškovice vedly 0:1. Domácí se v první půle do zakončení dostali pouze jednou, když tuto šanci zneškodnil Škarabela. V závěrečné minutě první části hry ještě stihl zvýšit na 0:2 Vojkovský, který zužitkoval přesnou přihrávku do samostatného úniku od Kožára.

Po tomto náskoku se na hostujících kopačkách objevil klid a hráči si své zasloužené vedení užívali. V individuálních dovednostech jednoznačně domácí hráče přehrávali a hned v 50. minutě zvýšil na 0:3 Mikyska, který tak ukončil svůj dlouhý gólový půst. Spálov se do vyložených šancí nedostával, přesto v 79. minutě dokázal snížit na 1:3, když si po nastřeleném míči do hostující šestnáctky vstřelil vlastní branku Juřica. Záhy poté v 82. minutě utekl rychlonohý Janošec a odcentroval přesně na hlavu Talaše, který opět zvýšil vedení - 1:4. Další střelecký zásah byl k vidění na opačné straně, když dostal v pokutovém území hodně prostoru domácí Chuděj a snížil na 2:4. To ale nebylo ze střeleckých hodů vše, protože se mezi střelce zapsal i Bednárek, který v závěrečných minutách zpečetil stav utkání na konečných 2:5.

Zasloužené body z venkovního utkání bude potřeba potvrdit v následujícím zápase v Raškovicích, kde dojede o záchranu bojující Mořkov. Utkání se odehraje dne 26.5.2019 od 17:00 hodin.

Spálov - Raškovice 2:5 (0:2)

Sestava: Škarabela - Janošec, Juřica, Kacíř, Mach - Vojkovský, Kožár, Talaš, Žáček (72. Feike), Mikyska - Bednárek