Ve Starém Jičíně se nám nedařilo

Tým raškovických fotbalistů zavítal v dalším kole ke druhému celku tabulky 1. B třídy, sk. D, a to do Starého Jičína, který bojuje o postup do vyšší soutěže.

V úvodu utkání byli hosté zatlačení do defenzívy, ale vcelku bez větších problémů odolávali vzrůstajícímu tlaku. Tento nápor vyústil ve 14. minutě ve šťastnou branku domácích, když po odehrání rohovém kopu Daniel Petr z ostrého úhlu propálil o tyč vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Následně se raškovičtí začali osmělovat v útočné fázi, poprvé zahrozili střelou Kožára ze střední vzdálenosti, poté Kacíř zakončoval po rohovém kopu, ale ani jednou z toho branka nepadla. Do konce poločasu se odehrávala vyrovnaná bitva bez výrazných šancí na obou stranách. V jednom případě musel Škarabela vytáhnout dobrý zákrok po hlavičce soupeře. Ve 35. minutě došlo ke zranění Žáčka, proto musel trenér Skotnica rychle reagovat a po střídání mírně přeházet sestavu.

Do druhého poločasu vstoupil tým Raškovic podstatně aktivněji a vytvářel si i postupně slibné šance. Tu největší spálil Vojkovský, když před brankářem domácích zahodil jasnou branku a možnost ke srovnání. Když se ve velkém vápně  neprosadil ani Talaš, došlo k trestu. Centrovaný míč ze strany lehce tečoval před Škarabelou jeden z domácích hráčů, který poslal svůj tým do vedení 2:0. Pak se hra ještě více otevřela a Škarabela musel lovit míč ze své sítě ještě dvakrát. Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, rozhodně děj na hřišti tomuto skóre neodpovídal.

Postoj a metr rozhodčích hostům také nepřispěl, proto budou muset Raškovice uhrát body v následujícím utkání doma s Fryčovicemi, ke kterému dojde v neděli 12.5.2019 od 16:30 hodin.

Starý Jičín - Raškovice 4:0 (1:0)

Sestava: Škarabela - Janošec, Kacíř, Juřica, Mach - Vojkovský, Kožár, Žáček (35. Alfery), Talaš, Mikyska - Bednárek (84. Adámek)