Krajská zimní liga

Po skončení podzimní části sezóny se naše nejmladší fotbalové naděje připravovali na brzký start Krajské zimní ligy. Tato soutěž se dělí podle věku do různých herních variant. Postupně Vám vysvětlím herní systémy soutěží, do kterých jsme naše kluky přihlásili a že jich nebylo málo.

Začnu od našich nejmladších. Tedy ročníky 2012 které jsme přihlásili hned do dvou soutěží. První soutěž určená přímo pro ročníky 2012 se hraje turnajovým systémem, kdy každý tým odehraje v jeden den 6 zápasů do tabulky. Hráči hrají ve třech proti třem 2x6 minut. S týmem ‘’Raškovice F ‘’ jak jsou kluci pojmenováni v soutěži máme odehrány dva ze tří turnajů. Kluci bojují velmi dobře a na to, že k nám přišli v průběhu září 2018 a ještě jim chybí jeden odehraný turnaj drží se na krásném 15 místě z přihlášených 24 týmů.

Sestava tohoto týmu je: Alex Dömený , Adam Ferfecký, Michal Pěgřím, Natanael Novák, Radek Vlček,    Vilém Vykoukal. Tento tým vede Radek Novák, příležitostně Martin Janoušek a David Šindler

První turnaj odehráli kluci 2.12.2018 v Raškovicích, kde v prvním zápase po bojovném výkonu podlehli Frýdku Místku H 2:4. V druhém zápase si kluci šáhli na dno, ale vybojovali velice cennou remízu s týmem Brušperku R 2:2. V následujících zápasech kluci chytli slinu a bylo vidět, že jim fotbal velice zachutnal a díky tomu byli schopni porazit tým Frýdku Místku J 4:3 následně přejeli tým Příboru E 6:2, svedli tuhý, ale vítězný boj s týmem z Poruby F 1:0 a na závěr turnaje si poradili i s týmem z Lubiny C 3:0. Kluci ukázali, že mají bojovné srdce a že pokud na sobě budou pracovat, můžeme se od nich dočkat slušných výsledků.

Druhý turnaj, kteří svěřenci Radka Nováka odehráli, se konal 22.12.2018 v Brušperku. Kluci byli bohužel oslabeni co se počtu týče. Celý tento turnaj odehráli ve čtyřech, proto ke konci turnaje už byli docela dost unaveni. První zápas na naše svěřence čekal velice těžký soupeř z Brušperku a to děvčata, která mohou být o rok starší. Kluci celý zápas vedli ale nakonec jsme byli rádi za remízu 2:2. V dalších zápasech byla vidět chuť vyhrát, ale štěstí nám nebylo nakloněno a proto kluci opět remizovali s Pustkovcem C 1:1 a Libhoští A 2:2. Po té se už začala projevovat únava na klucích a zápasy s Hukvaldama D a Frýdkem Místkem M prohráli shodně 0:3. Poslední zápas už byl pouze hon kočky na myš a totálně vyčerpaní kluci podlehli týmu z Poruby E 1:10. Byl vidět velký rozdíl v počtu kluků na lavičkách jiných týmů a tím i fyzická kondice našich kluků prošla zatěžkávací zkouškou.

Třetí turnaj kluci odehráli opět v Brušperku 13.1.2019 . V prvním souboji bohužel podlehli týmu ze Sedlišť D 0:2. V druhém zápase už ale ukázali svou sílu a dokázali porazit tým z Vítkovic D 6:2. Následně jim tuto porážku oplatil tým z Vítkovic C a porazil naše kluky 1:3 po tuhém boji. Štěstí se k nám nepřiklonilo ani v zápase se Smilovicemi A , který kluci po vyrovnaném průběhu prohráli 4:5. V pátém a pro tento turnaj posledním zápase si kluci zpravili náladu a porazili tým z Nebor A 2:0. Poslední zápas to byl proto, že na turnaj nedorazil tým Kobeřic B a tento zápas tedy skončil kontumací ve prospěch našich kluků.

Kluky z ročníku 2012 jsme zapojili i do turnajů určených pro ročníky 2011, kde si taky nevedou nejhůř. Systém této soutěže je stejný jako u ročníku 2012. Tedy hraje se turnajovým systémem, kdy každý tým odehraje v jeden den 6 zápasů do tabulky. Hráči hrají ve třech proti třem 2x6 minut. Tým pojmenovaný v KZL ‘’Raškovice E‘‘ se drží na 22. místě z 24 týmů. Musíme si uvědomit, že kluci hrají proti hráčům o rok starším a v této věkové kategorii je znát každý měsíc.

Sestava tohoto týmu je: Alex Dömený , Adam Ferfecký, Michal Pěgřím, Natanael Novák, Radek Vlček, Vilém Vykoukal, příležitostně Honza Kapolka

Tento tým vede Radek Novák, příležitostně Martin Janoušek a David Šindler

Kluci májí odehrány čtyři turnaje a mají na kontě pár těsných výsledků a dokonce i tři výhry, kdy dokázali porazit tým z Lubiny D 3:0 , tým z Metylovic B 6:4 a tým z kozlovic E 3:1. Doufáme, že kluci se v této věkové kategorii otrkají a pomůže jim tato zkušenost v dalším fotbalovém růstu.

Stejnou soutěž, určenou pro ročníky 2011, hrají naši kluci, kteří již ročníkově do této kategorie spadají. A nevedou si vůbec špatně, ba co víc, vedou si úžasně. Tým označený v KZL ‘’Raškovice D‘‘ celou dlouhodobou soutěž vede s tříbodovým náskokem na druhé Nošovice C. Bodový zisk tohoto týmu je 67 Bodů ze 71 možných. Skóre 188:26 napovídá, kde je síla tohoto týmu. Útočná síla kluků je až neskutečná, ale obrana jim není cizí. Kluci dávají plno gólů, ale málo jich dostávají.

Sestava tohoto týmu je: Ondřej Bulko, Fabián Gardoš, David Šindler, Patrik Janoušek, Honza Kapolka. Tento tým vede Martin Janoušek a David Šindler

První turnaj odehráli kluci 4.11.2018 v Brušperku. Tento turnaj patří k těm méně povedeným turnajů, které tenhle tým odehrál, ale i tak jsou zde k vidění velmi slušné výsledky. První zápas odehráli kluci s týmem Fryčovice F a vyhráli jednoznačně 5:0 . V druhém zápase nastoupili kluci proti Brušperku P a za notného přispění smůly pouze remizovali 2:2. V dalších zápasech si kluci spravili chuť opět na týmech z Brušperku a to na týmu Brušperk R který porazili 4:1 a Brušperk S porazili 6:0. Následně nastoupili proti obávanému týmu děvčat z Brušperku. Tento zápas byl dlouho vyrovnaný, ale tým děvčat ho v závěru překlopil na svou stranu a kluci bohužel závěr pod palbou gólů vypustili. Celkový výsledek byl tedy 2:7 pro děvčata. V posledním zápase se utkali týmy z Raškovic kdy Raškovice D porazili tým Raškovice E 8:0.

Další kolo turnaje pro ročníky 2011 se konalo v Raškovické hale 25.11.2018. Tady kluci ukázali co v nich doopravdy je a jak umí fotbal hrát. V prvním zápase nastoupili proti favorizovanému týmu z Poruby H, který ovšem vyprovodili z hřiště po výsledku 7:1. Následně nastoupili proti týmu z Václavovic E, který nemohl čelit jejich kanonádě a podlehl našim klukům 14:1. třetí tým v pořadí si na nás vylámal zuby tým z Lubiny D, který podlehl našemu náporu 12:1. Předposlední zápas turnaje nás čekal soupeř z Mošnova B. Tento tým jsme porazili 7:2 a po výborných výkonech nás čekal již pouze soupeř z Poruby G. Trenér Poruby naordinoval výbornou taktiku a jeho svěřenci ji do posledních vteřin důsledně plnili. Náš tým hrál velmi dobře a díky dvěma gólům jsme šli do vedení. Soupeř sice snížil, ale vyrovnat už nedokázal díky bojovnosti a houževnatosti našich kluků. Musíme si sportovně přiznat, že soupeř byl velmi dobrý a ke konci zápasu nás zatlačil před bránu, ale chuť našich kluků nepustit vyhraný zápas byla vyšší. A hlavně díky tomu jsme vyhráli 2:1.

Třetí turnaj této soutěže se odehrál 16.12.2018 v Brušperku. Po předchozím, velmi úspěšném turnaji, měli kluci těžkou pozici. Museli dokázat, že předchozí výsledky nebyly pouze hrou náhody a štěstí. A to se jim bezezbytku podařilo. V prvním utkání si poradili s týmem Starého Města F 9:2. Následně porazili Hukvaldy E 7:0, nezastavil je ani tým Sedliště E který roznesli kluci 8:0. Rozjeté Raškovice nastoupili na palubovku proti týmu z Nebor B a výsledkem byla opět výhra 11:2. Druhý tým Sedlišť E nedokázal přibrzdit rozjetou kanonádu v útoku a výsledkem tedy byla výhra 6:0 a na konec se kluci postavili týmu Metylovice B. Výsledek 10:0 ve prospěch Raškovic byl příjemným zakončení turnaje.

Čtvrté a prozatím poslední kolo této soutěže se odehrálo 20.1.2019 v Brušperku. Kluci měli před sebou těžkou práci. Museli odčinit prážku, kterou utrpěli od týmu děvčat, které byly opět postrachem. S tímto týmem se setkali hned při svém zahajovacím zápase. Kluci se však nápravy zhostili se ctí a výsledek 5:1 pro Raškovice tomu dává za pravdu. V dalších zápasech si kluci s chutí zastříleli a týmy z Vítkovic F a Kozlovic E porazili 7:0 respektive 16:0. Kluci pokračovali ve skvělých výkonech po celý turnaj, nebáli si udělat kličku, věděli o sobě, neboť hráli s hlavou nahoře a proto také dokázali rozebrat obranu dalšího týmu. Odnesl to tým z Brušperku R, který z hřiště odcházel s výsledkem 14:1. Předposlední zápas si kluci vybrali slabší chvilku, zápas s Brušperkem P byl první půli velice vyrovnaný a s výsledkem 3:2 po poločase jsme se ještě obávali o výsledek. Musím vyzvednout i výkon soupeře, který výborně bránil a nebál se zaútočit. Tyto obavy však kluci v druhé půli zahnali za obzor, zápas vyhráli 6:2 a chystali se na poslední zápas turnaje s týmem z Fryčovic F. Po vyhraném těžkém utkání si kluci opět rádi zastříleli a s turnajem se rozloučili výsledkem 8:0.

Pro kluky z ročníků 2010 – 2011 jsme přihlásili soutěž, která se hraje trošku jiným způsobem než dosavadní 3x3. Hraje se systémem 4+1. Tedy 4 hráči v poli + gólman. Hra trvá 1x18 minut a hraje se i na větší hřiště s většíma brankama. Do této soutěže je přihlášeno 29 mužstev. Opět se hraje turnajově, v každém turnaji odehraje mužstvo pět zápasů.

Sestava tohoto týmu je: Marek Šrubař, Albert Vykoukal, Matyáš Babulík, Mirek Noga, Patrik Janoušek, David Šindler, Ondřej Bulko, Honza Kapolka, Fabián Gardoš. Tento tým vede Martin Janoušek a David Šindler

První turnaj odehráli kluci 10.11.2018 v Palkovicích. Na tomto turnaji měli kluci velmi slušnou formu a hráli s velkou chutí a zápalem pro hru. V prvním utkání natrefili na tým z Brušperku G a dokázali si s ním poradit výsledkem 6:1. V dalším utkání je vyzval tým z Frýdku Místku F a po krásném souboji odcházeli vítězně z placu naši kluci poměrem 5:0. Velkou překážkou nebyl ani dosavadní suverén turnaje tým z Příboru D. Kluci soupeře k ničemu nepustili a porazili jej 4:0. S chutí si zastříleli i proti dalšímu soupeři, který dorazil ze Sedlišť E. výsledek 7:1 byl velmi výmluvný. V posledním utkání si vybrali slabší chvilku naši střelci. Dlouho jsme se trápili a po spoustě neproměněných šancí slavil tým ze Starého Města E vydřenou remízu 1:1.

Další kolo této soutěže hostila naše domácí hala v Raškovicích 2.12.2018. Kluci byli natěšeni na další boje v tomto herním systému 4+1. V prvním utkání narazili na tým Hlubiny B, který i s trochou štěstí dokázali vyhrát 1:0. V druhém utkání však jednoznačně porazili tým z Vítkovic E 4:0. Následně si kluci vybrali slabou šestiminutovku při zápase s týmem Frýdlantu E. Soupeř byl velmi silný a kvalitně připravený takticky. Přesto naši kluci ještě šest minut před koncem vedli 2:0. Poté však dostali ušmudlaný gól a přišla děsivá šestiminutovka, která skončila až hvizdem rozhodčího za stavu 2:4 pro soupeře. Kluci jako by se báli o výsledek, přestali hrát odvážně a to se nám vymstilo. Nebylo lehké mužstvo namotivovat na další zápas. Všichni měli v hlavě promarněný zápas, hlavy sklopené dolů a sebedůvěra nebyla téměř žádná. Trenérům se však podařilo kluky zvednou, vysvětlit jim, kde byla chyba a další výsledek i předvedená hra byla dle očekávání. Odnesl to tým z Frýdku Místku D výsledkem 8:1. Poslední zápas jsme vyhráli kontumačně, neboť soupeř z Krnova nedorazil.

Prozatím poslední turnaj hostila opět naše domácí hala v Raškovicích 19.1.2019. V prvním utkání natrefili na soupeře z Frýdku Místku D, který jim vrátil po tuhém boji předchozí porážky a porazil nás 1:2. Opět jsme dopláceli na neproměňování šancí. V dalším zápase se však situace změnila a šance jsme začali konečně proměňovat. Zápas proti Vítkovicím E jsme tedy dokázali vyhrát 7:0. Následně jsme se vrátili do starých kolejí a po sérii neproměňených šancí jsme s odřenýma ušima dokázali porazit Nošovice B 1:0 gólem v samém závěru utkání. Je ale dobře, že si šance dokážeme připravit, už to jen chce klid a chladnokrevnost v koncovce. Není nutné nechávat vyniknou gólmana soupeře. V třetím utkání jsme narazili na favorita soutěže a suveréna tohoto turnaje, Tým Brušperku E hrál velmi kvalitně a porážel všechny soupeře větším rozdílem. Kluci však bojovali a i když se nám nepodařilo urvat z tohoto utkání nějaké body, bojovali jsme do posledního hvizdu alespoň o remízu. To se bohužel nepovedlo a prohráli jsme 1:2. Klukům však nelze upřít snahu, bojovnost a chuť s výsledkem něco udělat. Sportovně musím přiznat, soupeř byl lepší a důslednější v obraně. V posledním zápase jsme se potkali s týmem Hlubina B. Kluci byli už dost unavení a potkalo nás to, co nás trápilo celý turnaj. Šance si vytvoříme, ale nemáme potřebný klid a pohotovost v zakončení. Zápas jsme sice vyhráli 1:0, ale ta koncovka nás zase potrápila.

© Copyright 2017 WWW design